Hakkında

Çarşamba Seminerleri 2002 yılından beri Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümünde gönüllü bir ekip tarafından düzenlenmektedir.

Disiplinlerarası tartışma ve öğrenme yöntemiyle alternatif bir eğitim amaçlayan Çarşamba Seminerleri, uzun yıllardır mimarlıktan şehirciliğe, sinemadan edebiyata, müzikten siyaset bilimine her konuda sunuşlara ve keyifli tartışmalara sahne olmakta, bilim ve sanat aracılığıyla ağırlıklı olarak kent ve gündelik hayat üzerine düşünmeye çağırmaktadır.

MSGSÜ Fındıklı Kampüsü Mimarlık Fakültesi Video Konferans Salonu’nda, Çarşamba günleri 11.00-12-30 arasında gerçekleşen seminerler, davetli konuğumuzun sunuşu ve tartışma bölümlerinden oluşmaktadır. Bölüm ve Kurum dışından, kent ve mekan konularına ilgi duyan herkesin katılımına açıktır. Haftalık duyuru yaptığımız mail listesine eklenmek isterseniz, ekranın sağ panelinde bulunan kayıt sekmesinden, ad, soyad ve size ulaşabileceğimiz mail adresinizi bizlere iletebilirsiniz.

Çarşamba günleri saat 11.00 – 12.30 saatleri arası, öncelikli hedef kitlemiz olan öğrencilerimizin katılımı için, başladığı tarihten bu yana Bölüm ders programında ‘Çarşamba Seminerleri’ saati olarak ayrılmakta ve bu saat aralığına ders koyulmamaktadır.

İstanbul dışından Çarşamba Seminerleri’ni takip etmek isteyenler için, konuklarımızın onay verdiği ölçüde seminerleri kaydederek youtube hesabımızdan ve bu siteden yayınlamaya çalışıyoruz. Ancak verili bir bütçesi olmayan, tamamen gönüllülük esası ile yürütülen etkinliğimizde, teknik olanaksızlıklar nedeniyle yaşanan ve yaşanabilecek sorunlarla ilgili anlayışınıza sığınıyoruz.

2014-2015 Akademik Yılı ile beraber Çarşamba Seminerleri formatında gerçekleştirdiğimiz revizyonla, her seminerin tematik bir üst başlık altında yapılmasını; böylece belirli bir konunun çeşitli yönleri etrafında derinlemesine sohbetler gerçekleştirmeyi hedeflemiş bulunuyoruz. Bu bağlamda, her dönem yenileri eklenen tematik üst başlıklara ekranın sağ panelinde bulunan Temalar listesinden ulaşabilir, ilgili temaya tıklayarak daha önce konuk edilen araştırmacıların ve seminerlerinin bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Aksi belirtilmediği sürece, akademik yıl içinde her Çarşamba günü 11.00 – 12.30 saatleri arasında MSGSÜ Fındıklı Kampüsü Mimarlık Fakültesi Video Konferans Salonu’ndayız. Sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Çarşamba Seminerleri Koordinasyon Ekibi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir