Geçmiş Seminerler

2015-2016 Seminer Takvimi

Güz Dönemi

23.12.2015, Boğaçhan Dündaralp – “Katılım, Bellek, Kamusal Tasarım ve Rolleri bağlamında: Kuzguncuk Bostan Projesi”

09.12.2015, Onur Hamzaoğlu – “Kent Yaşamında Sanayi, Doğa ve İnsan: Dilovası Örneği”

02.12.2015, 360 Derece Tarih Araştırmaları Gönüllüleri “Deneysellik ve Arkeoloji”

25.11.2015, Albert Ali Salah – Yapay Zeka ve Mekansal Bellek

18.11.2015, Fotini Tsibiridou “A the neighborhood of Beyoglu: Feminism, Art and Social Activism in the heart of Istanbul”

11.11.2015, Akademinin Kent Gündemi Çalışma Grubu “İstanbul Planlama Okullarının 2000′li Yıllarla İmtihanı”

04.11.2015, Egemen Yılgür “Lofçalı Muhacirler Mahallesi’nden Teneke Mahallesi’ne: Asırlık Bir Yoksulluk Deneyiminin Tarihsel ve Sosyolojik Anatomisi”

21.10.2015, Sema Erder – “Sınır Açık, Kapılar Kapalı; Türkiye’nin Değişmeyen Göçmen Politikası”

14.10.2015, Artıkişler Kolektifi: Nihan Somay & Merve Bedir – “Misafirperverlik Sözlüğünden ‘Aidiyet Sonrası’na”

07.10.2015, Göksun Yazıcı – “Mülteciler Giderken: Türkiye ve Avrupa Arasında Mülteci Politikaları”

30.09.2015, Engin Sustam - “Rıza ve Şiddetin Eşiğinde Savaş Siyaseti ve Post-Totaliter Egemenlik”

2014-2015 Seminer Takvimi

Bahar Dönemi

13.05.2015, Demet Şahende Dinler - “Hurda Depolarından Küresel Borsaya: Saha İşçiliği Üstüne Düşünceler”

06.05.2015, Zakarya Mildanoğlu - “Anadolu’da Ermeni Kültür İzleri”

29.04.2015, Emrah Kavlak - “Bilgi-Tasarım-Arayüz: İletişim kurmak ve kur(a)mamak”

22.04.2015, Ali Mendillioğlu - “Yıkmak mı zor, kurmak mı? Belediyelere karşı mücadeleden belediyelerle birlikte çalışmaya evrilen bir deneyim: Geri Dönüşüm İşçileri”

15.04.2015, Armine Avetisyan & İhsan Karayazı - “Beraber Az mı Tuz Ekmek Yedik / Kich enk Miasin Agh u Hats Kerel”

08.04.2015, Fırat Genç - “Politikanın Katı Hâli: Diyarbakır’da Karşıt Mekânsallıklar ve Hegemonya Mücadelesi”

01.04.2015, Yaşar Adanalı & Burak Arıkan –  ”Mülksüzleştirme Ağları ve Graph Commons Altyapısı”

25.03.2015, Meltem Şendağ & Burcu Ünal & Cem Cenk Çoban - ”Zumbara: Zaman Kumbarası”

18.03.2015, Özlem Güçlü - ”İstanbul’da Karşılaşmalar: Yeni Türkiye Sinemasında Kimlik Temsilleri ve İstanbul”

11.03.2015, Helin Burkay - “Gökçeada’da Yereli Kurmak: Zeytin, Aidiyet ve Mekan”

04.03.2015, Julia Strutz - “Görünmez Meydanlar – Kamusal Mekan Kavramının İstanbul’daki 200 Yıllık Serüveni”

25.02.2015, Düzceli Evsiz Depremzedeler Konut Yapı Kooperatifi - ”Birlikte Mücadele, Birlikte Tasarım - Düzce Umut Atölyesi”

Güz Dönemi

24.12.2014, Mustafa Gül & Şahin Kazancı & MSGSÜ Küre Çalışma Grubu – “Bir Yerel Kalkınma Tecrübesi; Kastamonu – Küre”

17.12.2014, Şenay Özden - “Suriyeli Sığınmacılara Karşı Nefret Söylemi ve Sığınmacılarla Dayanışma Pratikleri”

10.12.2014, Haydar Darıcı - “Bir Savaşın Gölgesinde Karşılaşmalar”

03.12.2014, Hatice Balık - “Türkiye’de İlçe İdari Sınırlarının Belirlenmesine İlişkin Kriterlerin Geliştirilmesi”

26.11.2014, Ayşenur Arslanoğlu & Defne Koryürek – “Yarın”

19.11.2014, Haydar Karabey - “Yeni Türkiye ve İnşaat Çılgınlığı”

12.11.2014, Melike Selin Durmaz - “Kent Bahçevanlığından Kırsal Yaşam Deneyimine”

05.11.2014, Ayhan Han - “18. Yüzyıl Yedikule Bostanları ve Sur-İçinde Bostancılık”

22.10.2014, Ahmet Atıl Aşıcı - “Soma Faciası: Sürdürülemez Bir Büyüme Politikasının Krizi”

15.10.2014, Neşe Özgen - “Türkiye-Irak-Suriye Sınırı: Tekinsiz Bir Alan Olarak Sınırın Belirleyiciliği”

08.10.2014, Sümer Gürel – “Sevgi ve Mimarlık”

2013-2014 Seminer Takvimi

Bahar Dönemi

07.05.2014, Sinan Erensu, “Bütünleşik Bir Mekan Teorisine Doğru:  Karadeniz Ekoloji İhtilafları İzinde Kırsal ve Kentsel Dönüşümü Birarada Düşünmek ”

30.04.2014, Orhan Esen, “Mekankırım”

16.04.2014, Gizem Erdoğan, “Kamusal Alanda Sanat: Graffiti”

09.04.2014, Mustafa Akyol, “İnşaat İşçileri Sendikası Girişimi: Parıltılı Projelerin Arkasındaki Çalışma Koşulları”

02.04.2014, Özlem Ünsal, “İstanbul Kent İçi Yoksulluk Alanlarında Dönüşüm ve Direnişin Siyaseti: Sulukule ve Tarlabaşı Üzerine Bir Karşılaştırma”

26.03.2014, Eda Yiğit, “Tanıklıktan Belgelemeye Gezinti”

19.03.2014, Ayça İnce, “Hazır Reçeteler: Eşbiçimli Kurumlar”

05.03.2014, Bikem Ekberzade, “Sonrası”

26.02.2014, Gülzade Şentürk ve Sena Barış, “Anlamlı Bir Derdin Peşine Düşmenin Adı: Adım Adım Sokak”

Güz Dönemi

25.12.2013, Ufuk Berberoğlu ve Gülay Yedekçi, “Ne Bostanı? Hangi Bostan? Bostan Mostan Yok!”

18.12.2013, Eda Güçlü, “’Muhteşem’ Bir Felaket ve Şehirde Tanzimat: 1865 Hocapaşa Yangını ve Afet Hukukunda Mülkiyet”

11.12.2013, Garabet Örünöz, “Tuzla Ermeni Yetimhanesi’nden Tersaneler Bölgesi’ne Tuzla: Bir el koyma hikayesi” ve Film Gösterimi ‘Kaybolmayın Çocuklar’ (Yön: Gülengül Altıntaş, 31 dk)

20.11.2013, Ceren Lordoğlu, “Budapeşte’de ‘Tek Mülkü Hayatı’ Olanların hikayesi”

13.11.2013, Ali Yıldırım ve Çare Olgu Çalışkan, “Kuzey Ormanları Savunması”

06.11.2013, Ali Öz, “Tarlabaşı: Ayıp Şehir”

23.10.2013, Adeline Rosenstein, “Arjantin Piquetero Hareketi Belgesel Gösterimi ve Söyleşi”

09.10.2013, Eser Sandıkçı-Atakan Tan-Selin Görkem, “Parklardan Mahallelere: Yeldeğirmeni Dayanışması Deneyimi”

02.10.2013, Oda Projesi ve Erdoğan Yıldız, “Kendi Sesinden Gülsuyu Gülensuyu”

2012-2013 Seminer Takvimi

Bahar Dönemi

08.05.2013, Begüm Özden Fırat ve Ezgi Bakcay, “Kent, Sanayi ve Bienal”

24.04.2013, Tolga İslam ve Kerem Çiftçioğlu, “Zorunlu Askerliğin Sorunlu Halleri ile Bir Yüzleşme Denemesi” http://www.askerhaklari.com/

17.04.2013, Yıldırım Şentürk, “Emeğin Kenti İstanbul: Metropolde Çalışma Hayatının Toplumsal ve Mekansal Pratikleri”

10.04.2013, İlhan Koçulu, “Yerele Davet: Ekomüze, Kırsal Turizm, Köy Bilgeliği, Yerel Üretim ve Tüketim, Sürdürülebilir Yaşam Üzerine Deneyimler, Politikalar”

03.04.2013, Ayşe Çavdar, “Self Oryantalizm Bağlamında Gecekondu”  2.kısım

27.03.2013, Derya Özkan, “Bırak Kendi Kendilerini Mutenalaştırılsınlar! Münih İstasyon Mahallesinde Mekan, Kültür ve Göç”

20.03.2013, Seher Demet Yücel, “Kent ve Doğa Arasında Geçiş Zonu: Ekoton”

13.03.2013, Ayten Alkan, “Şehrin Erkek Egemen, Eril ve Heteronormatif Kodlarını Çözmek”

06.03.2013, Christoph Neumann, “Geç Osmanlı İstanbul’unda Alkol Tüketimi ve Kamusal Alan”

27.02.2013, Eser Yağcı, “Mekan Moda Olunca”

Güz Dönemi

02.01.2013, Proje Ekipleri, “Gelecek İstanbul Yarışması Akademisyen Kategorisi Ödüllü Projelerin Sunumu”

26.12.2012, Mahyar Arefi, “Elusive Planning: A Case Study of Dubai”

19.12.2012, Jean Francois Perouse, “Ernest Mamboury: Erken 20. yy. İstanbul’unun Keşfedilmesi Gereken Önemli Bir Şahidi”

12.12.2012, Jülide Kayalar Alp, “Örgütlenme Kapasitesi Bağlamında Kentsel Projeler: İstanbul Kartal, Cendere Vadisi ve Maltepe Dragos Projeleri Üzerine Bir Değerlendirme”

05.12.2012, Sibel Yardımcı ve Dikmen Bezmez, “Sakatlık Sosyal Modeli ve Kentsel Mekanın Erişilebilirliği”

28.11.2012, Tuna Kuyucu, “Hukuk, Mülkiyet ve Muğlaklık: İstanbul’un Düşük Gelirli Konut Alanlarının Yeniden Yapılandırılmasında Hukuksal Muğlaklıkların Rolü”

21.11.2012, Serkan Öngel, “Kapitalizm Kıskacında Kent ve Emek”

07.11.2012, Sümer Gürel, “Ben Bostan Çocuğuyum”

2011-2012 Seminer Takvimi

Bahar Dönemi

16.05.2012, Şevket Şahintaş, “Herkes Uyurken” Belgesel Film Gösterimi ve “Gecenin Öteki Yüzü” Fotoğraf Sergisi Üzerine Söyleşi

09.05.2012, Kürşat Bumin, “Türkiye, Kent ve Demokrasi Üzerine”

02.05.2012, MSGSÜ/ŞBPB Proje Ekibi, “Kırsal Yerleşmelerde Plansız Bir Planlama Münkün mü? Balıkesir Kırsal Yerleşmeleri Örneği“ 

25.04.2012, Ecmel Ayral, “Kentsel Dönüşüm: Sermaye mutlak Soysuzlaştırılmalı mı”

18.04.2012, Neil Korostroff, “Citizen Action for Environmental Restoration in the Coalfields of Pennsylvania, U.S.A.”

11.04.2012, Film Gösterimi, “Kitchen Stories”

04.04.2012, Uğur Tanyeli, “Habis Bir Mimarlık Kavramı Olarak Yer”

28.03.2012, Asuman Türkün, Binnur Öktem ve Şükrü Aslan, “İstanbul’da Eski Kent Merkezleri ve Gecekondu Mahallelerinde Kentsel Dönüşüm ve Sosyo-Mekansal Değişim”

21.03.2012, Lale Orta, “Türkiye’de Kadın Futbolu’nun Tarihsel Gelişimi”

07.03.2012, Rıfat Akbulut, “Plan Neyi Anlatır: Kentlerin Görsel Temsiliyetinin Zamandaki Serüveni”

29.02.2012, Mark Shields, “A Social Theory of Socio-Technical Practices“

22.02.2012, Meriç Öner ve Vasıf Kortun, “Misyon, Program, Mekan”

14.02.2012, Sümer Gürel, “Planlama Eğitiminin Dünü, Bugünü, Yarını”

Güz Dönemi

04.01.2012, Ümit Şenesen, “Neyi Bildirir Sayılar?” 

28.12.2011, Aslı Odman, “Tophane’de İz Bırakmadan Kaybolmuş Bir Endüstri Mirası: Ford İstanbul Montaj Fabrikası 1925-1944”

14.12.2011, Barış Alp Özden, “Geç 1940’lar ve 1950’ler İstanbul’unda Mesken Sorunu ve İşçilerin Gündelik Hayat Deneyimleri”

07.12.2011, Gülden Erkut, “Planlama Sürecinde Bilginin Rolünü Yeniden Düşünmek”

30.11.2011, Julia Strutz, Kumru Çılgın ve Erbatur Çavuşoğlu, “Bourdieucu Yöntemlerle Mekan Okuması: Bir Kentsel Dönüşüm Araştırmasının Bulguları”

23.11.2011, MSGSÜ Kent Düşleri Atölyesi Ekibi, “Kentin Düşlerinde Buluşan Planlama ve Mimarlık”

02.11.2011, Maarten Loopmans, “The Politics of Urban Politics”

26.10.2011, Mehmet Çubuk, “Büyümesi Özleme Dönük ve Rastlantıya Yer Vermeyen Bir Ada-Devlet: Singapur”

05.10.2011, Özcan Yüksek, “Şehirler, Masallar, Ütopyalar”

2010-2011 Seminer Takvimi

Bahar Dönemi

11.05.2011, Burcu Yiğit Turan, “Kompleks Ekolojilerin Kesişiminde Kritik Kent Peyzajları”

04.05.2011, İmre Azem, Belgesel Gösterimi: “Ekümonopolis: Ucu Olmayan Şehir“

27.04.2011, Tanıl Bora, ”Türkiye’de Muhafazakarlık Üzerine”

13.04.2011, Levent Şentürk, “Deneysel Mimarlık”

06.04.2011, Marlene Schafers, “Katları Çıkarken: Gecekondudan Apartmana Geçiş Örneği Olarak Bezirganbahçe

30.03.2011, Haydar Karabey ve Kasım Zoto, “Suriçi’nin Turistik Sefaleti”

23.03.2011, Yaşar Çabuklu, “Postmodern Mekanlar”

16.03.2011, Nihan Çetinkaya, “Kentsel Hareketler ve Sanatın Müdahale Gücü”

09.03.2011, Derin Öncel, “Galata İlk Apartman Örnekleri”

23.02.2011, Sümer Gürel, “21. Yy’da Kent Planlama Stratejileri: Geleceği Okumak”

02.02.2011, İpek Akpınar, “Prost’un İstanbul’u”

Güz Dönemi

05.01.2011, Hüseyin Karagöz ve Hüseyin Irmak, Belgesel Gösterimi: “Adım Adım Kağıthane “

29.12.2010, Julia Strutz, “Yeni İstanbul için Eski İstanbul Tahayyülleri: Süleymaniye Kentsel DönüşümProjesi”

15.12.2010, Fuat Keyman, “Kentsel Dönüşüm, Küreselleşme ve Türkiye”

08.12.2010, Murat Belge, “Kentler ve İstanbul Üzerine”

01.12.2010, Ferhat Kentel, “İktidar ve Direniş: Kent ve Gündelik Hayat”

24.11.2010, Hatice Kurtuluş ve Semra Purkis, “Mekanda Ayrışan Göçmenlik: Kuzey Kıbrıs Örneği”

10.11.2010, Serkan öngel, “Hasanpaşa Gazhanesi ve İstanbul”

03.11.2010, Zafer Bişen, Belgesel Gösterimi: “İstanbul Çıplak”

20.10.2010, Çare Olgun ve Akif Burak Atlar, “ŞPO İstanbul 3. Köprü Projesi Değerlendirme Projesi”

06.10.2010, Cem Akaş, “Romanda Yerler: Tasarım ve İmgelem”

2009-2010 Seminer Takvimi

  1. Sulukule Atölyesi
  2. Ece Sarıyüz – Philipp Misselwitz (Oda Projesi)
  3. Ayşim Türkmen (Şehir Antropologu – Belgeselci)
  4. Behiç Ak (Yazar, Gazeteci, Karikatürist)
  5. Oğuz Meriç – Meriç Öner (Fotoğrafçı – İTÜ)
  6. Nur Akın (Mimar – İTÜ)
  7. Perihan Bayraktar – Thomas Balkenhol (Belgeselci)
  8. Asu Aksoy (Bilgi Üniversitesi)
  9. Fatih Pınar (Belgeselci, Fotoğrafçı)
  10. Burçin Altınsay (Yüksek Mimar ve Restorasyon Uzmanı – Fener/Balat   Rehabilitasyon Projesi)
  11. Halil Onur – Erol Kuzubaşoğlu (Süleymaniye Yenileme Projesi Yüklenicileri)
  12. Meriç Öner (Fotoğrafçı, Belgeselci) – Pelin Derviş (Küratör, Araştırmacı)
  13. Mustafa Sönmez (Araştırmacı, Gazeteci)
  14. Murat Gülsoy (Yazar)
  15. Fatih Pınar (Belgeselci)
  16. Güven Eken (Doğa Derneği Başkanı)
  17. Ethem Özgüven (Belgeselci)
  18. Gülşen İşeri (Gazeteci, Yazar)
  19. Nedim Hazar (Belgeselci)
  20. Mustafa Poyraz (Araştırmacı)
  21. İdil Elveriş (Bilgi Üniversitesi Öğretim Üyesi)
  22. Cornelia Reinauer (Kreuzberg Eski Belediye Başkanı)

2008-2009 Seminer Takvimi

  1. Ruşen Keleş (Hukukçu, Kent Bilimcisi – Emekli Öğretim Üyesi)
  2. Sınır Tanımayan Otonom Plancılar
  3. Nevra Akdemir – Tuzla Belgeseli (TÜSAM Araştırmacısı)
  4. İMECE Hareketi – Göç Filmi
  5. Özgür Bingöl – Ebru Firidin (Öğretim Üyesi – MSGSÜ)
  6. Erhan Demirdizen – Tayfun Kahraman (ŞPO)
  7. Adnan Genç (Araştırmacı, Gazeteci)
  8. Mustafa Sönmez (Araştırmacı, Gazeteci)
  9. Ömer Madra (Açık Radyo)
  10. Korhan Gümüş (İstanbul 2010 Kentsel Uygulamalar Direktörü)
  11. Hatice Kurtuluş (Siyaset Bilimci – İÜ)
  12. Ferhan Şensoy İstanbul’u Satıyorum Oyunu Gösterimi
  13. Tahsin Yücel (Yazar)
  14. Philip Boland (Politik Coğrafyacı – Cardiff Unv. – UK)
  15. John Lovering (Politik Coğrafyacı – Cardiff Unv. – UK)
  16. Bahar Aksel Enşici (Öğretim Üyesi – MSGSÜ)
  17. İclal Dinçer (Şehir Plancısı – YTÜ)
  18. Tahir Musa Ceylan (Psikolog)
  19. Ayfer Bartu – Biray Kolluoğlu (Sabancı Üniversitesi)
  20. Şükrü Aslan (Sosyolog – MSGSÜ)
  21. Yaşar Adanalı (Siyaset Bilimci)
  22. Filiz Özer (Mimar – Emekli Öğretim Üyesi)

2007-2008 Seminer Takvimi

  1. Prof. Dr. A. Willy Schmid (Şehir Plancısı)
  2. Erbay Yücak- (Hukukçu)
  3. Haydarpaşa İnisiyatifi
  4. İMECE – Toplumun Şehircilik Hareketi
  5. Erol Tümertekin (Coğrafyacı – İÜ Emekli Öğretim Üyesi)
  6. CarFree Hareketi
  7. Kenan Göçer (Stratejist, Beykent Ünv.)
  8. Mike Gibson (LSBU)
  9. Sulukule Platformu
  10. Mustafa Sönmez (Araştırmacı, Gazeteci)
  11. Mustafa Demir (Fatih Belediye Başkanı)
  12. Hürriyet Öğdül (Öğretim Üyesi – MSGSÜ)
  13. Pelin Pınar Özden (Şehir Plancısı- İÜ)
  14. Andy Thornley (Politik Coğrafyacı – LSE)
  15. GYODER
  16. Müge Özkan Özbek (Öğretim Üyesi – MSGSÜ)
  17. Mehmet Çubuk (MSGSÜ Emekli Öğretim Üyesi)
  18. İlke Planlama
  19. Gülşen Özaydın/ Levent Özaydın/ Figen Kafesçioğlu/ Murat Kafesçioğlu (MSGSÜ Öğretim Üyeleri)
  20. Gül Üstün (Hukukçu – Marmara Üniversitesi)
  21. Ümit İnatçı (Ressam, Tasarımcı)

2006-2007 Seminer Takvimi

  1. Hüseyin Kaptan (İMP)
  2. Aslı Kıyak İngin (Made in Şişhane Projesi)
  3. Besime Şen (Öğretim Üyesi – MSGSÜ)
  4. Gülsenem Gün – Menent Savaş (GSÜ)
  5. Nazır Kapusuz (TÜSAM)
  6. İclal Kaya Altay (Öğretim Üyesi – MSGSÜ)
  7. Mustafa Sönmez (Araştırmacı, Gazeteci)
  8. Akın Atauz (Yeşilırmak Havza Geliştirme Projesi)
  9. Hüseyin Çiçek (Yeşilırmak Havza Geliştirme Projesi)
  10. Asuman Türkün (Yeşilırmak Havza Geliştirme Projesi) (YTÜ)
  11. İlke Planlama (Yeşilırmak Havza Geliştirme Planı)
  12. Sümer Gürel (MSGSÜ – Emekli Öğretim Üyesi)
  13. İsmet Okyay (MSGSÜ – Emekli Öğretim Üyesi)
  14. Tansel Erbil (Öğretim Üyesi – MSGSÜ)
  15. Gülşen Özaydın (Öğretim Üyesi – MSGSÜ)
  16. Ebru Firidin Özgür (Öğretim Üyesi – MSGSÜ)
  17. Gökhan Menteş (Şehir Plancısı – GAP Kültürel Mirası Geliştirme Programı Teknik Destek Ekibi Proje Md. Yrd.)
  18. Mahyer Arafi (Şehir Plancısı – University of Cincinnati)
  19. Kent Plancı Ütop-istler

2005-2006 Seminer Takvimi

  1. Shams Asadi-Rennhofer (Viyana Belediyesi – Proje Koordinasyon)
  2. Çağlar Keyder (Sosyolog – Boğaziçi Üniversitesi)
  3. Burcu Serdar Köknar, Özgür Esra Kahveci, Özlem Berber, Sait Ali Köknar, Birsin Çolakoğlu, Esra Sönmez, Gülenay Erdem, İsmet Güngör, Sedef Soykam (Rotterdam Mimarlık Bienali 2005)
  4. Gülşah Çölgeçen, İpek Şen, Gürkan Akgün, Emrah Şahan, Ebru Şener, Fulya Toper, Meltem Parlak, Demet Savaşan, Deniz Çavuş, Emir Yılmaz, Eda Yiğit, Kerem Ekinci, Nihan Tohum, Hayri Karpuz (MSGSÜ Öğrencileri)
  5. Erbatur Çavuşoğlu (Öğretim Üyesi – MSGSÜ)
  6. Veysel Gençten (Fotoğraf Sanatçısı)
  7. Meral Özbek (Sosyolog – MSGSÜ)
  8. Kent ve İnsan Çalışma Grubu (MSGSÜ)
  9. Polat Sökmen (İMP)
  10. YUH Çalışma Grubu (MSGSÜ Öğrencileri)
  11. Erbay Yücak (Hukukçu)
  12. Fuat Ercan (İktisatçı – Marmara Üniversitesi)
  13. Sırma Turgut (Şehir Plancısı – YTÜ)
  14. MEKİK MSGSÜ ŞBPB Öğrenci Klübü
  15. Murat Cemal Yalçıntan (Öğretim Üyesi – MSGSÜ)
  16. Levent Özaydın (İktisatçı – MSGSÜ)
  17. Tolga Tören (İktisatçı – Marmara Üniversitesi)
  18. Erol Katırcıoğlu (İktisatçı – Bilgi Üniversitesi)
  19. Korel Göymen (Siyaset Bilimci – Sabancı Üniversitesi)

2004-2005 Seminer Takvimi

  1. Binnur Öktem (Y. Şehir Plancısı – MSGSÜ)
  2. Toplum Gönüllüleri Vakfı
  3. Şükrü Aslan (Sosyolog – MSGSÜ)
  4. Yaşam Hakkı İnisiyatifi
  5. Ahmet Tulgar (Gazeteci – BirGün)
  6. Aykut Karaman (Öğretim Üyesi – MSGSÜ) / B. Beril Çelik / Feyza Tolga / Deniz Karagülle (Öğrenci – MSGSÜ)
  7. Dr. Andy Thornley (Politik Coğrafyacı – London School of Economics)
  8. Müjgan Halis (Gazeteci, Araştırmacı Yazar)
  9. Ahmetcan Alpan, Çiğdem Çevrim, İpek Şen, Burcu Akıncı, Ayşe Yıkıcı, Eda    Yiğit, Gürkan Akgün, Hayri Karpuz, Emre Sert, Dilşad Keskin (Öğrenci – MSGSÜ)
  10. Meltem Kaya / Bahar Aksel (Öğretim Üyesi – MSGSÜ)
  11. Erbatur Çavuşoğlu (Öğretim Üyesi – MSGSÜ)
  12. Ferhan Gezici (Şehir Plancısı – İTÜ)
  13. Ümit Akçay (Kalkınma İktisadı ve İktisadi Büyüme Programı – Marmara Üniversitesi)
  14. Seçil Yersel, Özge Açıkkol, Güneş Savaş (Oda Projesi)
  15. Özgün Akduran (İktisatçı – İstanbul Üniversitesi)
  16. İsmet Okyay (Öğretim Üyesi – MSGSÜ)
  17. Ti Nan-Chi (Kentsel Tasarımcı – Tayvan)
  18. Levent Gürsel Alev (Genetiği Değiştirilmiş Organizmalara Hayır Platformu)
  19. Nevra Akdemir (TÜSAM Araştırmacısı)
  20. Dora Günel (Fotoğraf vakfı) – Ebru Soytemel (MSGSÜ) – Gülay Kayacan (Tarih Vakfı)– Kemal Cengizkan (Fotoğraf Vakfı) – Gamze Toksoy (MSGSÜ)
  21. Serkan Öngel (Araştırmacı)
  22. Luiz Mezzano (Fener – Balat Rehabilitasyon Programı Uluslararası Eş Müdürü)
  23. Hale Mamunlu (Öğretim Üyesi – MSGSÜ)
  24. Rıfat Akbulut (Öğretim Üyesi – MSGSÜ)
  25. Serazer Pekerman (Sinema TV – Bilgi Üniversitesi)

2003-2004 Seminer Takvimi

  1. Midyat Yaz Okulu Gönüllü Öğrenci Grubu (MSGSÜ)
  2. Özgür Türesay (Tarihçi – Galatasaray Ünv.)
  3. Hakan Koçak (Sosyolog – Tarih Vakfı)
  4. Heterotopya Grubu
  5. Oda Projesi
  6. Ali Ergur (Sosyolog – Galatasaray Ünv.)
  7. Alessandra Ricci (Arkeolog – Universita Di Roma)
  8. Ayşe Buğra (İktisatçı – Boğaziçi Ünv.)
  9. Semra Kalkan (Y. Şehir Plancısı)
  10. Ümit Şenesen (İktisatçı – İTÜ)
  11. Greenpeace Akdeniz Ofisi Enerji Kampanyası
  12. Zafer Üskül (Anayasa Hukukçusu)
  13. Murat Yalçıntan / Erdem Erbaş (Öğretim Üyesi – MSGSÜ)
  14. Oğuz Meriç (Fotoğrafçı – İTÜ)
  15. Zeynep Aygen (Mimar – University of Portsmouth)
  16. Tayfun Kahraman / Gürkan Akgün (Öğrenci – MSGSÜ)
  17. Fuat Keyman (Siyaset Bilimcisi – Koç Ünv.)
  18. Mustafa Sönmez (Araştırmacı Yazar)
  19. Asuman Türkün Erendil (Y. Şehir Plancısı – Bilkent Ünv.)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir