Can Kadir Sucuoğlu & Cemal Koray Bingöl – Yemeksepeti ile Kent Tasarlamak

web_2_yemeksepetiilekenttasarlamak

Çarşamba Seminerleri’nde bu hafta #görseliletişim teması ile Bits ‘n Bricks ekibinden Can Kadir Sucuoğlu ve Cemal Koray Bingöl’ü konuk ediyoruz.

Can Kadir Sucuoğlu, 2005 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi’nden, 2007 yılında ise Southern California Institute of Architecture (Sci-Arc)’dan mezun olmuştur. 2007-2009 yılları arasında Los Angeles’ta Jorge Pardo Sculpture bünyesinde çalışmış, dijital tasarım ve üretim teknikleri konusunda uzmanlaşmıştır. 2016 yılında ise Bits ‘n Bricks’in kurucularından biri olmuştur. İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak ders vermeye devam etmektedir. Cemal Koray Bingöl, İstanbul tabanlı bir araştırmacı ve tasarımcıdır. Hesaplamalı tasarım teknolojilerini kent verileri, bilişim ve robotik üzerinden araştırmaktadır.  İstanbul Teknik Üniversitesi’nden lisans derecesini aldıktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Bilgisayar Ortamında Mimarlık Yüksek Lisans Programını bitirmiştir. 2013’ten bu yana İstanbul Bilgi Üniversitesi başta olarak, İTÜ, MSGSÜ ve YTÜ gibi birçok üniversitede hesaplamalı tasarım üzerine dersler vermekte ve çalıştaylar yapmaktadır.

Bits ‘n Brick’in ‘Yemeksepeti ike Kent Tasarlamak’ başlıklı konuşmasının tanıtım metninden:

Bits ‘n Bricks, tasarım süreçlerine analitik ve veri tabanlı karar verme süreçlerinin dahil edilebilmesi amacı ile, analiz ve görselleşitme yöntemleri geliştirmektedir. BnB’de yaşadığımız çevrenin daha iyi anlaşılabilmesi için yeni veri kaynakları arıyoruz, bu şekilde sosyal medya’dan emlak verisine kadar çeşitli bilgi kaynaklarını gün yüzüne çıkartmaya çalışıyoruz.”

Seminerimize katılımınızı bekliyor, davetimizi yaygınlaştırmanızı rica ediyoruz.

Bits ‘n Bricks’in çalışmaarı ile ilgili detaylı bilgi için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

http://bitsnbricks.com/

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir