Haydar Karabey, Leyla Ulukaya & Özge Güneş Gürsel – “Yarışmalarda Katılım Kültürü: Caferağa Spor ve Kültür Merkezi Mimari Proje Yarışması Denemesi”

unnamed

7 Aralık Çarşamba #tasarım temasıyla, Bölüm’den 2015 yılında emekli olan efsane hocamız Prof.Dr. Haydar Karabey; Kadıköy Belediyesi Sağlıklı Kentler Koordinatörü Leyla Ulukaya ve MSGSÜ Sosyoloji Bölümü Doktora öğrencisi, Kadıköy Kent Dayanışması Katılımcısı Özge Güneş Gürsel’i konuk ediyoruz.

“Yarışmalarda Katılım Kültürü: Caferağa Spor ve Kültür Merkezi Mimari Proje Yarışması Denemesi” başlıklı sunuşlarının tanıtım metninden:

Kadıköy merkezinde Belediye’ye ait bir yapı adasında bulunan Caferağa Spor Salonu ve Barış Manço Kültür Merkezi’nin yenilenme ihtiyacının ortaya çıkmasıyla beraber, asli jürisini mimarların oluşturduğu, danışman jürisini ise Kadıköy Belediyesi ile Kadıköy Kent Dayanışması’nın oluşturduğu bir yarışma düzenleniyor. Yarışma hazırlık sürecinde mahalledeki ve bölgedeki eksiklerin tespiti için yerel inisiyatiflere de başvuruluyor.

Bu süreçte yarışma şartnamesi nasıl hazırlandı, kimlerle görüşüldü, ne gibi problemlerle karşılaşıldı, kullanılan katılımcı pratikler nelerdi, değerlendirme nasıl yapıldı, ödül alacak projeler seçilirken nelere dikkat edildi gibi soruların yanıtlarını; yerel yönetim, STK ve jüri açısından dinleyeceğiz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir